fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Погледнете кој ќе настапува на овогодинешниот „Пролетен Вино Фест“ 2016

МК Сцена

Погледнете кој ќе настапува на овогодинешниот „Пролетен Вино Фест“ 2016

Уште неколку дена не делат од почетокот на петтиот по ред „Пролетен Вино Фест“. И оваа година има одлична музичка програма за сите вкусови.

Свој настап ќе имаат: босанскиот рапер Едо Маајка, неповторливиот Игор Џамбазов, мајсторите за забава Тропико Бенд, најдобриот македонски хип-хоп диџеј Гоце САФ, младата атракција Chill Play, шармерот Влатко Илиевски, кралот на народната песна Миле Кузмановски, шоуменот Жаре Бербер, Brass Brothers, Acoustic Division, Backdoor Band, Караваниа, Каверленд, Диџеј Тина, Диџеј Александар Јорданов и други.

На овогодинешното издание ќе земат учество повеќе од десет македонски винарии кои на „Пролетниот Вино Фест“ ќе го понудат своето најдобро: Тиквеш, Сковин, Бовин, Стоби, Поповска Кула, Далвина, Повардарие, Визба Валандово, Вардарска Долина, Пивка и други. Покрај најубавите македонски вина посетителите ќе можат да уживаат и во вкусни и деликатесни мезиња од повеќе македонски мезиња.

Од 11-ти од 15-ти мај „Пролетен Вино Фест“ на паркингот пред Веро Центар, секој ден од пладневните до доцните часови Скопје ќе пулсира во ритамот на виното.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.