fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По шест години, Сител престана со емитување на „Малечката невеста“

МК Сцена

По шест години, Сител престана со емитување на „Малечката невеста“

Малечката невеста (23.10.2010 – 3.05.2016)

По скоро шест години емитување на индиската сапуница “Малечката невеста”, Сител телевизија реши да ја прекине серијата. Оваа седмица, серијата е тргната од програмата на телевизијата на која досега беа емитувани околу 1700 епизоди.

Пред неколку месеци скоро сите телевизии во регионот ја укинаа Невестата поради немање на заинтересираност повеќе кај народот да ја пратат приказната без крај.

Инаку во Индија серијата се уште се снима и емитува, а има надминато над 2200 епизоди и се смета за најдолга серија во историјата на индиската продукција.

За оние кои сакаат да знаат што се случува понатаму во серијата, накратко откриваме дека главните ликови Ананди и Шив умираат, а серијата продолжува да го прати животот на ќерката на Ананди, која ја доживува истата судбина како и нејзината мајка, односно станува малечка невеста.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.