fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Популарно.мк ве носи на One day Fest на Скопско Кале!

МК Сцена

Популарно.мк ве носи на One day Fest на Скопско Кале!

Уште неколку дена не делат од настанот кој ќе го обележи почетокот на летото, One day fest на Скопското Кале.

21 јуни е датумот на одржување на првото издание на овој фестивал, а Елитни Одреди, Тајзи, Bad Influence, Chill Play, Dj Leffix ( Progressive house) се само дел од имињата кои ќе настапат на петчасовниот One Day Fest.

За нашите читатели обезбедивме 2 х 2 гратис влезници, а доколку вие сакате да бидете среќниот добитник, испратете го вашето име, презиме и контакт телефон на [email protected] најдоцна до 18 јуни, 12 часот!

Среќните добитници ќе бидат исконтактирани преку телефон како можат да ги подигнат влезниците.

фест

Картите по 14 јуни чинат 400 денари, додека на врата ќе бидат по 500 денари.

За повеќе инфо – https://www.facebook.com/events/365999326937778/

За фестивалот да биде поспектакуларен најавено е и учество на Баскер изведувачите од Баскерфест, кои ќе имаат свое „fire show”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.