Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРЕДНОВОГОДИШНА ЕУФОРИЈА: Сара Мејс и Биг бендот на МРТ ви посакуваат Среќна нова година!

МК Сцена

ПРЕДНОВОГОДИШНА ЕУФОРИЈА: Сара Мејс и Биг бендот на МРТ ви посакуваат Среќна нова година!

Празничната атмосфера штотуку доби нов лик.

Sarah Mace и Биг бендот на МРТ посакаа на интересен начин да им ги честитаат новогодишните празници на сите љубители на музиката, од мали до големи новата песна и видео запис се насловени како и што прилега на овој период од годината и како што сакаме да Ви посакаме: Среќна нова година!

Видеото е дело на Горила Филмс, аранжманот е на Љупчо Мирковски, музиката на Горјан Стојановски, текстот е на Сара, а песната е снимена во студиото на МРТ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.