fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Проблеми на Леонардо Ди Каприо со еден суматрански слон (фото)

Сцена

Проблеми на Леонардо Ди Каприо со еден суматрански слон (фото)

Славниот Оскаровец, Леонардо Ди Каприо пристигна во Индонезија во мисија за подигнување на свеста за критично загрозените видови.

Актерот при тоа го посети резерватот „Лејзер Екосистем“, каде се „дружеше“ со величенствените суматрански слонови, на кои им се заканува исчезнување во следните 30 години, доколку нешто итно не биде преземено.

Но, според фотографија која го обиколи светот, на еден од словновите очигледно многу му се допадна славниот Леонардно,

На фотографијата се гледа како слонот со сурлата го влече Лео на панталоните на многу непријатно место, но тоа не го збуни актерот, кој како вистински професиналец фотографирањето го одобри до крај.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.