Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

5 причини да го посетите Копаоник во февруари: ГЛАВНАТА е Копаоник Music Week

Промо

5 причини да го посетите Копаоник во февруари: ГЛАВНАТА е Копаоник Music Week

Најпознатата ски-дестинација во соседството и оваа сезона е првиот избор на страсните скијачи и вљубениците во добрата забава, а ние ви носиме пет причини зошто не треба да ја пропуштите авантурата на оваа снежна убавица.

Настапи на најголемите музички ѕвезди:

Веруваме дека сите веќе ги заокруживте датумите кога во рамки на првиот дел од Копаоник Music Week ве очекуваат настапите на Теа Таировиќ (15 февруари) и Саша Матиќ (16 февруари) – знаете дека забавата е загарантирана! Местото на одржување на Копаоник Music Week е Event салата на хотелот Гранд, каде заедно со врвната продукција на Скајмјузик, можете да очекувате два врвни концерти на докажани мајстори на одлична атмосфера!

Совршено уживање во зимските спортови: Копаоник е зимски рај за љубителите на скијањето и сноубордингот. Со патеки за секое ниво на вештина секој ќе го најде својот совршен спој на адреналин и релаксација на белите падини. Ски-школите и изнајмувањето опрема се на дофат, овозможувајќи одлично искуство за сите посетители, без оглед на нивото на искуство.

Велнес и спа рај: По ден поминат на патеките или уживање во концерт, опуштете се во луксузниот велнес центар на хотелот Гранд. Сауна, масажа или релаксација во базен со поглед на зимската идила, ќе ви овозможат потполно бегство од секојдневниот стрес.

Гастрономска магија: Копаоник не е само рај за скијачите, туку и за љубителите на добрата храна. Уживајте во автентичните локални специјалитети во рустикални планински ресторани или препуштете се на врвните кулинарски деликатеси во луксузните хотели. Вашите сетила ќе доживеат вистински празник од вкусови!

Одлична ноќна авантура: Копаоник е и идеална дестинација за љубителите на ноќниот живот. Освен спектакуларните концерти, разновидниот ноќен живот нуди многу забава за секој посетител. Баровите, клубовите и кафулињата се една од главните карактеристики на сребрената планина, а ноќните авантури лесно можат да се претворат во незаборавни забави кои траат до раните утрински часови!

Доволно причини за патување, а особено за уживање во одличната програма на Копаоник Music Week, која наскоро носи нови имиња и нови датуми.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.