Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Александар Ристовски го промовира новиот хит „Кога се љуби” со интересна комбинација на латино стил и фолк елементи

Промо

Александар Ристовски го промовира новиот хит „Кога се љуби” со интересна комбинација на латино стил и фолк елементи

Велешанецот Александар Ристовски, кој живее и работи во Швајцарија, го претсави својот најнов сингл со наслов “Кога се љуби”.

Песната претставува интересна комбинација на латино стил и фолк елементи, а за текстот се погрижи Огнен Неделковски.

Аудио миксот е дело на Аго ДНД продукција, а видеото, снимено во Швајцарија, го режираше Даниел Јовески. Во видеото се појавува и моделката Ева Јовановска. Песната и видеото веќе се достапни за љубителите на македонската музика.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.