fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ОД ВАРДАР ДО ТРИГЛАВ: Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија спот за песната „Алеје љубави“

Маркетинг

Промо

ОД ВАРДАР ДО ТРИГЛАВ: Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија спот за песната „Алеје љубави“

После неколку месеци од снимањето на спотот во Скопје и низ сите 6 југословенски републики, вчера беше промовиран новиот дует на легендарните „Црвена јабука“ и Жељко Самарџиќ.

Музиката и текстот на песната ги напиша Мирко Шенковски-Геронимо, а аранжманот го направи Мирослав Столица.

Спотот се снимаше речеси цело лето на просторите на поранешна Југославија. Се почна од Скопје, па преку Белград, Сараево, Загреб, Љубљана, Подгорица до Скадарско езеро и Јадранско море и секако Мостар, родниот град на Жера и Жељко.

Главна улога во спотот е преубавата Македонка Иларија Кирилов.

Такво целокупно снимање на музички спот до сега не е забележано на овие простори, а секако има и поголемо значење зашто е сниман во време на пандемија од корона вирус.

IMG_0685 IMG_0701 IMG_0704 00-NAS-aleje-ljubavi-zeljko-samardzic-crvena-jabuka[1]
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.