Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Шизни си“ е продолжување на позитивата на абсурдноста

Промо

„Шизни си“ е продолжување на позитивата на абсурдноста

„Шизни си“ е продолжување на позитивата на абсурдноста

Позитивниот бран на емоции не сака да стивне кај браќата Сапламаеви исто познати и како SAP Brothers. Тие неодамна го извадија своето прво видео со песната „Љубов си ти“ каде што на многу позитивен и хумористичен начин успеаја да ги расположат сите кои што ја слушаа песната и го гледаа видеото.

Во истиот дух SAP Brothers пренесуваат уште една животна приказна со најновата песна насловена како „Шизни си“. Не секому му е лесно да го опише својот живот во 2 до 3 минути. Истото е и со SAP Brothers, Бранко и Влатко. Според Бранко оваа е песна за сите браќа, помали и поголеми. Таа е кратка и јасна и само повикува на насмевка и малку шизнување. Влатко најубаво знае дека после тоа сѐ е полесно.

Оставаме да погодите кој е постариот, а кој помладиот во ова прекрасно видео:

Во самиот спот учествуваат Влатко и Бранко Сапламаеви, Кирил Андоновски, Лазар Бараков, Оливер Настовски – Батка и SAP Brothers укажуваат огромна благодарност до Љубомир Митровски, Коста Хаџикојчев, Теодор Бошков, Софија Прочкова и Петар Стојчевски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.