Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Winner – нов сингл на Brass Brothers

Промо

Winner – нов сингл на Brass Brothers

По одличниот прием на првиот сингл Inseparable, македонската музичка атракција Brass Brothers на пошироката публика и го претстави вториот сингл од албумот Balkan Mayhem со име Winner.

Winner е нумера која ја носи карактеристичната енергија на Brass Brothers и ќе не потсети на старото “нормално време“ и живите настапи на бендот. Енергична, весела, со  динамична ритмика, вокални хармонии, спој на ska, jungle, dnb и reggae стилови, оплеменета со специфичниот егзотичен глас на Z Dimention, Winner ќе ве натера да посакате да заиграте. 

Соработката со еден од најдобрите Reggae и Dance Hall изведувачи од Кингстон, Јамајка, Z Dimention (Dwain Williams) на Winner и дава посебна егзотика и ќе овозможи нивната моќна порака: дека љубовта и позитивната енергија прават сите да сме победници, да биде слушната и споделена и на големите светски сцени.

Музиката на Winner е на фронтменот на Brass Brothers, Горан Мицевски Кус, додека аранжманот на песната е заедничко дело на Ненад Тодоровски – Todd Haze, Ристе Шандаров и Горан Мицевски Кус.

Winner е достапна за слободно преслушување на сите дигитални платформи и може да се купи  на сите  дигитални музички продавници.

Brass Brothers со Inseparable и Winner, слој по слој ни ја откриваат приказната зад нивниот прв авторски албум Balkan Mayhem кој ќе донесе нов и необичен звук на македонската музичка сцена, а и пошироко. Тие се првиот музички бенд кој DnB звукот го збогатуваат и комбинираат со Brass секција.

Balkan Mayhem е енергичен, моќен, оригинален и креативен албум, полн со живот. Како и самиот бенд и албумот е со уникатен звук и апсолутно позитивна енергија и порака.

Brass Brothers е формиран пред 8 години и во него членуваат Горан Мицевски Кус (тромбон), Костадин Бетоски (саксофон), Пере Мелов (труба), Николче Михајловски (Dj) и Ник де Карло (туба). Brass Brothers функционираат како кавер бенд препознатлив по динамичните живи настапи и зад себе  ги имаат авторските нумери Време Невреме на македонски јазик и Inseparable на англиски јазик.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.