Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Софија Вергара и Меси заедно на забава во Мајами

Шоубиз

Софија Вергара и Меси заедно на забава во Мајами

Викендов, актерката Софија Вергара (51) беше во ресторанот „Papi Steak“ во Мајами Бич, Флорида заедно со Лионел Меси (36) и неговата сопруга Антонела Рокузо (35) и останатите ѕвезди на Интер Мајами.

51-годишната актерка се појави во црн кожен фустан со корсет од тантела и им позираше на фотографите надвор од ресторанот.

Меси изгледаше лежерно во бела маичка со кратки ракави и отворена црна кошула која ја искомбинираше со црни панталони и црвено-бели патики. Тој беше придружуван од неговата сопруга Антонела Рокузо која носеше црн мини фустан и високи црни чизми.

На ѕвездите им се придружи Луис Суарез, кој неодамна се пресели во Интер Мајами и повторно се обедини со Меси. Суарез беше облечен во кафени карго панталони со бел џемпер и бели патики, додека неговата сопруга Софија Балби, носеше црно мини здолниште и штикли.

На групната вечера присуствуваа и играчот од средниот ред на Интер Мајами, Серхио Бускетс (35) и неговата сопруга Елена Галера (33), како и дефанзивецот Жорди Алба (34) и неговата сопруга Ромари Вентура (34).

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.