Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промоција на книгата „300.000 километри мотоавантура“ на Жељан Ракела

МК Сцена

Промоција на книгата „300.000 километри мотоавантура“ на Жељан Ракела

Авторот, моторџија и авантурист Жељан Ракела денеска ќе ја промовира неговата невообичаена авантуристичка книга „300.000 километри мотоавантура“. 

Книгата изобилува со интересни, поучни, возбудливи и несекојдневни моменти и доживувања. Ракела минал 300.000 километри, низ пет континенти, за само седум години.

На настанот ќе присуствуваат и Силвана и Тони од мото-клубот „Ноќни волци“, кои ќе ја претстават нивната авантура „Гушни го светот“, односно предизвикот да патуваат со моторцикл низ светот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.