fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рекордна посетеност на третата фестивалска вечер на Пивофест

МК Сцена

Рекордна посетеност на третата фестивалска вечер на Пивофест

Помина уште една фестивалска вечер на Фестивалот на пивото во Прилеп која постави нови рекорди во фестивалската историја.

Повеќе од 100.000 илјади посетители биле присутни вчеравечер на 14-тиот по ред Пиво фест 2016, велат организаторите.

Прилеп бешее преплавен од народ за настапите на Миле Кузманоски, Радмила Манојлович и Аца Лукас кои направија бура од прекрасна атмосфера, публика од сите генерации, многу испиено пиво и изедени тони скара.

IMG_0765

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.