fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Роденденско финале на „Авалон“ со Џибони и Влатко Стефановски (ФОТО)

Маркетинг

МК Сцена

Роденденско финале на „Авалон“ со Џибони и Влатко Стефановски (ФОТО)

Со кулминативниот концерт насловен „Сè што ви треба е љубов“ („All you need is love“) „Авалон продукција“ го прослави својот 25. роденден, каде што настапија Влатко Стефановски, „Фанк шуи“ и хрватскиот музичар Џибони.

Младите „Фанк шуи“ го отворија концертот и ја „загреаја“ публиката. По нив на сцената се појави и виртуозот на гитара Влатко Стефановски. Тој имаше свој концерт каде што настапи со неговите најголеми хитови: „Скопје“, „Бистра вода“, „Јовано, Јованке“, „Џипси сонг“ …

Стефановски на сцената беше придружуван од неговиот син Јан, кој свиреше на тапани. Влатко песната „Бистра вода“ им ја посвети на сите оние кои веќе не се меѓу нас и коишто заминаа оваа година, а од публиката побара да направат ѕвездено небо. Стефановски настапи и како специјален гостин на неколку песни заедно со Џибони.

Џибони на сцената пристигна околу 23 часот и ја забавуваше публиката до доцна во ноќта. Воодушевените присутни пееја и танцуваа на големите хитови на Џибони како: „Темпера“, „Либар“, „Двије душе“, „Миракул“, „Цесарица“… На самиот старт Џибони се присети на починатиот музички великан Оливер Драгојевиќ, со кого последен пат настапуваа во Скопје пред две години.

– Сè ме потсетува на него – рече Џибони и ја испеа „Среќа“.

Поради густата магла викендов беа откажани сите летови на скопскиот аеродром. Џибони место со директен лет Загреб-Скопје, сменил три аеродроми за да стигне. Тој и дел од бендот полетале кон Виена, а од таму до Приштина, каде што им бил организиран превоз со комбе до Скопје. Другиот дел од бендот се качил на авион за Белград, па од таму до Скопје се снаоѓале.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.