fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рок легендата Ian Gillan доаѓа со уникатен концерт во Скопје

МК Сцена

Рок легендата Ian Gillan доаѓа со уникатен концерт во Скопје

Авалон Продукција ја затвора светската концертна сезона 2016 во Скопје.

Рок легендата Ian Gillan- еден од сигурно највпечатливите светски вокали на сите времиња доаѓа со уникатен концерт- со песни од Deep Purple, придружуван од бендот на Don Airey и Македонската филхармонија, под диригентство на Stephen Bentley- Klein, на 5ти ноември во ВИП Арената.

„Smoke On The Water“, „Black Night“ и „Perfect Stranger“.. се само дел од легендарните нумери кои ќе прозвучат пред македонската публика.

Ian-Gillan-B1

Со овој концерт, Авалон Продукција едноставно сака да им излезе во пресрет на сите оние коишто во изминативе неколку месеци чекаа и бараа од нас класичен рок концерт.

Имено, Ian Gillan се` уште активно настапува и распродава концерти насекаде во светот. Само минатата година тој настапи во 48 земји- со Deep Purple и како соло изведувач. Македонија ќе има навистина единствена шанса да го види легендарниот Ian Gillan во Скопје. Специјални гости на овој концерт ќе бидат Papa Le Gal.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.