fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мите и Адам со македонски песни во финалето на „Пинк ѕвезди“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Мите и Адам со македонски песни во финалето на „Пинк ѕвезди“ (ВИДЕО)

“Зајди, зајди” и “Усни на усни” во “Ѕвездите на Пинк”

Македонските учесници во музичкото шоу “Пинк ѕвезди” вечерва ја имаат последната шанса да се борат за победа во музичкото натпреварување. Благодарение на вашите гласови се пласираа во финалето на шоуто, а благодарение токму на тие гласови ќе може да стигнат до високите прво и второ место.

Гласањето тече постојано, линиите за гласање за нашите кандидати Адам Лабунски и Мите Стоилков се отворени. Низ неколку пресеци ќе бидат елиминирани 12-те финалисти се’ додека не се дојде до прогласувањето на победникот.

polufinalePinkzvezdi18.061

Во финалето на шоуто, Мите ја отпеа култната “Зајди зајди”, а Адам исто така отпеа македонска песна и тоа “Усни на усни”. И двете песни се едни од најдобрите изведби на легендарниот Тоше Проески, и затоа публиката во Белград најмногу скандираше и аплаудираше на песните на Мите и Адам. Жирито со еден збор уживаше, особено во интерпретацијата на Мите.

polufinalePinkzvezdi182

Доколу сакате македонска ѕвезда да биде овогодинешна Пинкова ѕвезда, гласајте на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : Z (празно место) и редниот број на кандидатот. Гласањето е во тек, гласајте за Мите и Адам на 141 – 345 :


Adam Labunski – Usni na usni by PinkoveZvezde
 

GLA Z16 – за Мите Стоилков

GLA Z18 – за Адам Лабунски

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.