Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Децата на Бред Пит „не сакаат никаква поврзаност со него“: Вивиен е третата што се откажала од презимето

Шоубиз

Децата на Бред Пит „не сакаат никаква поврзаност со него“: Вивиен е третата што се откажала од презимето

Откако Шајло Џоли-Пит и Захара Џоли-Пит го отфрлија презимето на нивниот татко Бред Пит, откриено е дека и нивната сестра Вивиен сега го направила истото.

И Вивиен Џоли-Пит престана да го користи презимето Пит и го задржа само презимето на нејзината мајка Анџелина Џоли, пишуваат американските медиуми.

Вивиен работела како асистент продуцент на мјузиклот „The Outsiders“, а на списокот на луѓе кои работеле на проектот било забележано дека 15-годишната девојка го задржала само презимето на нејзината мајка. Засега не е јасно дали тоа го направила легално. Откажувањето од презимето доаѓа по години на заладени односи меѓу Пит и неговите деца поради неговиот развод со Џоли.

Додека се придружуваше на сестринството „Alpha Kappa Alpha“ на нејзиниот универзитет, колеџот Спелман, во ноември минатата година, најстарата ќерка на поранешната двојка Захара се претстави како Захара Марли Џоли.

Се чини дека и Шајло го отфрлила татковото презиме откако била означена како Ши Џоли во нејзиното неодамнешно вирално видео каде што танцува.

Пит со години немал контакт со синовите Медокс и Пакс. Наводно, Џоли поднела барање за развод токму поради конфликтот на актерот со Медокс во приватен авион, кој во тој момент сакал да ја одбрани својата мајка. Поранешните сопружници се уште не успеале да се договорат за старателството на нивните шест деца. И покрај тоа што тројцата најстари, Медокс, Пакс и Захара веќе не се малолетни, тие се расправаат кој ќе ги одгледа Вивиен и Нокс (15).

Но, изгледа децата јасно покажуваат на чија страна се.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.