Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ѕвездата на „Stranger Things“, Мили Боби Браун и Џејк Бонџови тајно се венчале

Шоубиз

Ѕвездата на „Stranger Things“, Мили Боби Браун и Џејк Бонџови тајно се венчале

Се венчаа Мили Боби Браун и Џејк Бонџови. Двојката, која е заедно речиси три години, си размениле завети на приватна церемонија минатиот викенд, пишува магазинот People.

И родителите на Браун и Бонџови (вклучувајќи го и неговиот татко Џон Бон Џови) и нивното „најблиско семејство“ присуствувале на „многу скромна, романтична церемонија“, според The Sun. Тие, наводно, планираат да одржат и поголема церемонија во САД подоцна оваа година.

Досега, младенците сè уште не се огласиле јавно за вестите за нивната свадба или не споделиле фотографии од специјалниот ден.

Браун (20) и Бонџови (22) првпат беа поврзани во 2021 година. „Се запознавме на Инстаграм и бевме пријатели кратко, а потоа, што да кажам?“ откри актерката во интервју додека го промовираше филмот „Enola Holmes 2“. Парот потоа ја објави својата свршувачка во април 2023 година.

Браун објави фотографија од нивната свршувачка со цитат од песната „Lover“ на Тејлор Свифт: „Те сакав веќе три лета, душо, ги сакам сите 🤍“

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.