Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Судот одлучи: На Алек Болдвин ќе му се суди за убиство од небрежност!

Шоубиз

Судот одлучи: На Алек Болдвин ќе му се суди за убиство од небрежност!

Судија од Ново Мексико одлучи дека Алек Болдвин сепак ќе оди на суд ова лето, пишуваат странските медиуми.

На Алек Болдвин му се суди за убиство од небрежност, а тој ги отфрли сите обвиненија и рече дека не е виновен за убиство.

За време на снимањето на филмот „Rust“ во 2021 година, актерот ја застрела кинематографката Халина Хачинс со реквизит во кој имало вистински куршум.

Обвинителите рекоа дека Хана, реквизит оператор, не успеала да го обезбеди оружјето и да се увери дека е наполнето со лажни куршуми.

Судењето на Болдвин е закажано да започне на 9 јули и се очекува да трае околу две недели, пишува Deadline. Обвиненијата против Болдвин веќе еднаш беа отфрлени.

Хачинс почина кога репликата на револверот Colt 45 со кој Болдвин вежбаше во црква пред Санта Фе испука жив куршум што го рани и режисерот Џоел Соуза.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.