Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Илон Маск стана хит на социјалните мрежи со фотографиите од одморот на Миконос

Шоубиз

Илон Маск стана хит на социјалните мрежи со фотографиите од одморот на Миконос

Милијардерот Илон Маск (51) деновиве се одмарал на островот Миконос во Грција со познати пријатели, а неговите фотографии од летувањето, предизвикаа лавина од коментари на социјалните мрежи.

Еден од најбогатите луѓе на светот, Илон Маск, ја шокираше јавноста со својата бледа кожа додека пливаше во морето и уживаше на својата јахта. Корисниците на Твитер набрзо почнаа да коментираат за неговиот изглед

Многумина негативно ја коментираа неговата линија, но и бојата на кожата, па се прашуваат како му успева да има убавици покрај себе, кои се и по две децении помлади од него.

По бројните реакции, извршниот директор на „Tesla“ и „SpaceX“ објави твит во кој повикува на „слобода на брадавиците“.

– Ха-ха… можеби треба почесто да ја соблекувам кошулата… Слобода на брадавиците – напиша Маск во објавата и додаде дека повеќе не е на одмор, туку се вратил на работа.

 

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.