Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скандал: Жерар Пике не само што ја изневерил Шакира, туку имал и свои „рогови

Шоубиз

Скандал: Жерар Пике не само што ја изневерил Шакира, туку имал и свои „рогови

Според последните пишувања во Шпанија, Жерар Пике не бил само изневерен од страна на Шакира, туку и сам имал свои „рогови“. Според медиумите, Пике ја изневерувал својата партнерка со Клара Чиа, а таа, пак, го изневерувала Пике со поранешниот тренер на Барселона, Пеп Гвардиола.

Според фотографот Џорди Мартин, Клара Чиа била девојка на братот на најдобриот пријател на Пике, и тој се запознал со неа на вечерата што ја организирал. Играчот и студентката се заљубиле на прв поглед и почнале да излегуваат, но без да им кажат на своите партнери.

Иако Пике мислел дека Клара го оставила своето момче кога почнала да излегува со него, тоа било делумно точно. Според фотографот, Клара Пиа во исто време додека ја растурала долгогодишната врска на Пике и Шакира, флертувала со Пеп Гвардиола.

Оваа новина ќе предизвика многу контроверзии и реакции на фудбалските фанови и јавноста воопшто. Дали ќе има последици за кариерата на Жерар Пике и како ќе се одрази на неговата врска со Шакира, останува да се види.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.