Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скандал: Вил Смит го удри Крис Рок на сцената на Оскарите

Шоубиз

Скандал: Вил Смит го удри Крис Рок на сцената на Оскарите

Вил Смит и Крис Рок приредија вистинска драма на 94-тото доделување на Оскарите.

Контроверзниот комичар беше еден од презентерите на доделувањето на наградите, а неговиот коментар за сопругата на Вил, Џејда Пинкет-Смит не му се допадна на актерот.

Имено, Крис ја спореди Џејда со „Г.И. Џејн“ поради избричената глава, и покрај тоа што актерката отворено зборуваше за проблемите кои и предизвикуваат губење на косата. Вил потоа излезе на сцената и го удри Крис.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Држи го името на мојата жена надвор од твојата е**** уста“ – му извика Вил два пати откако се врати на своето столче во публиката, а пред драмата на сцената, Џејда отворено ги преврте очите на несоодветната шега.

Во салата владееше тишина, а Твитер изгоре од коментари.

После тоа, Вил доби Оскар за најдобар актер за неговата изведба во филмот „Кралот Ричард“, но инцидентот секако фрли дамка на неговата награда.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.