Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силен ветер ја урна бината на концерт на Дино Мерлин – тапанарот во болница (ВИДЕО)

Сцена

Силен ветер ја урна бината на концерт на Дино Мерлин – тапанарот во болница (ВИДЕО)

Силно невреме, проследено со пороен дожд, молњи и силен ветер, го прекина концертот на Дино Мерлин на градскиот стадион во босанскиот град Сански Мост.

Како што јавија босанските медиуми, под притисок на обилнииот дожд и силниот ветер, попуштила покривната конструкција на бината, уривајќи се на сцената.

Во моментот на инцидентот на бината се наоѓал тапанарот на придружниот бенд на Дино Мерлин, Амар Чешљар, кој се здобил со повреда на левата рака.

При уривањето на бината нема повредени меѓу публиката, бидејќи најголемиот дел од присутните веќе го напуштиле стадионот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.