fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Саша Ковачевиќ ќе се дружи со фановите во Охрид

МК Сцена

Саша Ковачевиќ ќе се дружи со фановите во Охрид

Саша Ковачевиќ активно се подготвува за големиот концерт на стадионот Билјанини Извори.

Во Охрид е веќе од четврток, бидејќи многу го сака овој град. Како што изјави во една пригода, Охрид му е во срцето и дефинитивно  е во првите три омилени градови во светот.

Во петок Саша ќе ги посети најпознатите плажи во Охрид и Струга и одблиску ќе се дружи со своите фанови, а вечерта ќе биде на градскиот плоштад во Охрид.

Во сабота се подготвува огромно шоу на стадионот Биљанини Извори. Сето тоа што се случуваше во Скопје, во Охрид ќе биде многу поголемо. Журката ќе биде многу поголема бидејќи концертот е на отворено, ќе има огромна продукција, перфектна сцена со огромни димензии и светско осветлување и озвучување.

Билетите се во продажба по цена од 500 денари, а има и организиран превоз од сите градови во Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.