fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ СО ЃОША: За првпат во Македонија гостува феноменалното „Ѓоша – шоу“

МК Сцена

СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ СО ЃОША: За првпат во Македонија гостува феноменалното „Ѓоша – шоу“

За првпат во Македонија гостува еден од најдобрите српски комичари од изминатата деценија Богољуб Митиќ – Ѓоша со своето феноменално и фуриозно „Ѓоша – шоу“!

На 16 ноември во 20 часот во Домот на АРМ ќе ве смее до плачење или како што тој вели: „ЌУ ВЕ СМЕЈЕМ ДО ПЛАКАЊЕ, ТОЈ ВИ ЈЕ ОД ЃОША ОБЕЌАЊЕ!“.

Ѓоша произлегува од најпознатата српска комичарска средина, градот Власотинце на југот, од кој доаѓаат феноменалните филмски ликови Среќко Шоиќ, Боривоје Шурдиловиќ од Вруќ Ветар, Тута Бугарин, Камионџии, и многу други. Ѓоша гарантира феноменална вечер за неверојатна цена на картата од само 250 ден.

14964113_10207420480130651_895155858_o

Бројот на картите е ограничен поради спонзорите, па затоа купете си веднаш на продажните места на kupikartizase.com ширум државата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.