fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со стендап комедија почнува акцијата „МНТ – театар на хуманоста и солидарноста“

МК Сцена

Со стендап комедија почнува акцијата „МНТ – театар на хуманоста и солидарноста“

Со стендап комедијата на Сашко Коцев вечерва во Македонскиот народен театар почнува хуманитарната акција „МНТ – театар на хуманоста и солидарноста“ со која оваа културна институција се вклучува во активностите за помош на поплавените подрачја во скопскиот регион.

Покрај ова, на сцената на Македонскиот народен театар во понеделник ќе биде изведена претставата „Не се клади на Енглези“, во вторник „Сомнително лице“, а во среда „Свадбата на Фигаро“. На 12 септември на програмата е „Брачна игра“, а на 17 септември премиерно ќе биде изведена претставата „Прекината одисеја“ која е во копродукција со Театарот во Полска.

Средствата од продадените билети ќе бидат наменети за поплавените подрачја.

Раководството на МНТ се надева дека со оваа акција ќе им помогне на граѓаните кои беа поплавени од невремето што на 6 август го зафати скопскиот регион.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.