fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СО ЗАБРАНА ИЛИ НЕ: Канал 5 вечерва ќе ги емитува „Ѕвездите на Гранд“

Маркетинг

МК Сцена

СО ЗАБРАНА ИЛИ НЕ: Канал 5 вечерва ќе ги емитува „Ѕвездите на Гранд“

Од денеска стапи во сила одлуката на ЗАМП за забрана за емитување на српска музика во македонските медиуми, пишува ТВ Пакет.

Како што веќе информиравме, ова барање доаѓа од српското здружение СОКОЈ кое бара повисоки тарифи за емитување на музика од српски автори.

Она кое го изјави Македонската медиумска асоцијација е дека за шоу програмите кои доаѓаат од соседството нема забрана за емитување. Според ММА, за талент шоуата се платени правата за емитување и дека самите продукции ги регулирале финансиите. Тоа значи дека вечерва на Канал 5 ќе гледате “Ѕвездите на Гранд” утревечер нова емисија на “Гранд Специјал”, a во понеделник нова сезона од шоуто за ветераните “Никогаш не е доцна”.

За разлика од Канал 5, Сител телевизија нема да ги емитува шоута на Пинк во својата програма.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.