fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИНОТО ЦЕЛОСНО ИСПИЕНО: Амадеус бенд го дигнаа Скопје на нозе (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

ВИНОТО ЦЕЛОСНО ИСПИЕНО: Амадеус бенд го дигнаа Скопје на нозе (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многу насмеани лица, весела атмосфера и винарии кои го потрошија целото вино е она што ја одбележа третата вечер на Вино Скоп.

Посетителите ги загреа магионичарот Кристијан со своите илузии и трикови, а потоа следуваа Минстрел Галери, Бекдор Бенд и Брас Брадерс. Крајот на вечерта со својот енергичен настап го одбележаа Амадеус Бенд.

Гостите од Србија приредија пиротехнички спектакл со огномет, како и нешто нетипично за бендовите кои не доаѓаат од Македонија. На чист македонски јазик испеаа голем број македонски евергрини, како и стари народни песни. Публиката два часа уживаше во нивниот настап кој уште долго ќе се памети.

%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be15 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be17 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be18 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be19 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf20 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be1 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be2 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be3 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be5 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be6 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be7 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be8 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be9 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be11 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be12 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be13 %d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be14
<
>

Вечерва се очекува рекордна посетеност на фестивалот, а за расположението да биде исто како вчера ќе се погрижат Готан Проџект Танго Нуево, Чил Плеј, Роверс Хенговер, Трибјут то Екв и Куку Леле.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.