Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сопругата на Честер Бенингтон проговори за неговата смрт

Музика

Сопругата на Честер Бенингтон проговори за неговата смрт

Сопругата на фронтменот на бендот „Линкин парк” Честер Бенингтон, кој веќе не е меѓу живите, изјави дека ја чувствува љубовта на неговите обожаватели, но ја чувствува и загубата.

Талинда Бенингтон појасни дека сака „обожавателите во целиот свет да знаат дека ја чувствуваме нивната љубов”. – Ја чувствуваме и вашата загуба“, истакна таа.

Честер Бенингтон се обеси во спалната соба во својот дом во близина на Лос Анџелес минатата недела. Истражителите потврдија дека тој се самоубил.

„Имавме прекрасен живот, кој сега стана Шекспирова трагедија. Како да си го кренам духот?“, напиша Талинда Бенингтон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.