Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СПЕКТАКУЛАРЕН ТРЕТ РОДЕНДЕН: Лепа Брена го дигна „Дежаву“ на нозе! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

СПЕКТАКУЛАРЕН ТРЕТ РОДЕНДЕН: Лепа Брена го дигна „Дежаву“ на нозе! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Три години успешна приказна!

Познатото скопско кафуле „Дежаву“ во населбата Аеродром три години претставува централно место за уживање во денското кафе, попладневниот сладолед или вечерата со пријателите на аеродромци, но и гостите кои доаѓаат од цела Македонија.

Успешната приказна на ова кафуле се прошири со таканаречените „афтерворк“ забави на кои изминатите три години присуствуваа голем број на македонски, но и балкански ѕвезди.

Во петокот „Дежаву“ го прослави третиот роденден со спектакуларен концертен настап на балкансата дива Лепа Брена, која забавуваше стотици присутни гости, но и случајните минувачи и посетители на трговскиот центар „Капитол мол“.

На забавата присуствуваа и голем број бизнисмени, соработници на кафулето и познати личности од естрадата.

Лепа Брена на прес конференцијата по повод гостувањето изјави дека ретко прифаќала да настапува на приватни забави, но поради посебниот јубилеј и брендот кој го носи кафулето со задоволство прифатила да настапува на роденденската забава на „Дежаву“.

Роденденот беше означен со голем огномет кој дополнително ја разубави роденденската атмосфера.

Во продолжение погледнете ја галеријата:

18362304_650682508475198_1675838304_o 18378695_650682388475210_937419085_o 18379564_650682378475211_1566998315_o 18378858_650682568475192_2141692735_o 18338902_650682541808528_418688845_o 18362551_650682741808508_1848636230_o 18338973_650682748475174_1513905121_o 18361938_650683158475133_1621449891_o
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.