fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сребрената космонаутка Сара Мејс блескаше на својот концерт

Маркетинг

МК Сцена

Сребрената космонаутка Сара Мејс блескаше на својот концерт

Вселенски звуци, специфични ноти и уникатниот глас на Сара Мејс го преплавија Скопје Сити мол додека обожавателите на музиката уживаа во прекрасниот настап на младата македонска пејачка и нејзиниот тим.

На Сара ова и беше второто вселенско приземјување и во целост ја претстави својата оригиналност преку незаборавен настап и исклучителна сценографија и костимографија. Таа со својот тим ја преточија нивната музичка способност во флуидна репрезентација на емоции.

Вселенскиот брод беше предводен од сребрената космонаутка Сара Мејс и на неа ѝ се придружија Иван Петровски и Неврус Бајрам на гитари, Дејан Митровиќ на бас гитара, Филип Димишковски на клавијатури, Теа Богатинова и Калина Велковска како вокали, Александар Ванчовски на тапани и Виктор Филиповски на перкусии.

Како совршено надополнување на концертот на Сара Мејс како гостин настапи и незаменливиот Александар Принц. Воедно, бината ја исполнија и прекрасните движења на Јана Петровска и Мила Серафимовска од Beatrix crew, а за дел од музиката се погрижи и DJ Mats.

Сара Мејс го промовираше и својот албум кој е авторско дело на тимот на Floating through space with Sarah Mace и е издаден од Пасворд Продукција. Продуцент е Горан Гешовски и албумот се снимаше во студио Алшар од Ивица Јанкуловски. Албумот е во продажба и сите заинтересирани може да го најдат во Југотон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.