Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Махир Мулалиќ е победник во шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Таленти

Махир Мулалиќ е победник во шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Махир Мулалиќ е победник во шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Вчеравечер се одржа долгоочекуваното финале на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, а победник во 14-та сезона на балканското хит шоу е младиот Махир Мулалиќ.

21-годишниот Мулалиќ доаѓа од Грачаница, а во шоуто негова менторка беше Марија Шерифовиќ, која како што пренесуваат српските медиуми го убедила да не се откаже по семејната трагедија.

Имено, мајката на младиот Махир починала на 3 април, па поради оваа семејна трагедија тој сакал да го напушти натпреварувањето.

Покрај убедливата титула, Махир како победник на оваа сезона, која траеше две години поради коронавирусот, ќе добие и автомобил, две песни од продукцијата и целосен маркетинг.

Оваа година во финалето за победа во „Ѕвездите на Гранд“ се натпреваруваа: Мите Стоилков, Валентина Кузмановиќ, Мухарем Хадровиќ, Марија Груевска, Белма Хусеинефендиќ, Селим Селимовиќ, Александар и Димитрије Казиќ, Крстиња Тодоровиќ, Мартин Ајдаревиќ, Мартин Ајдаревиќ, Мартин Ајдакевиќ Шабановиќ, Садик Хасановиќ, Зорја Пајиќ, Ивана Богичевиќ, Махир Мулалиќ, Немања Петровиќ и Бојан Павловиќ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Таленти

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.