Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Не ме оставај“ е новиот хит сингл на младата Тамара Стојковска (ВИДЕО)

Маркетинг

Таленти

„Не ме оставај“ е новиот хит сингл на младата Тамара Стојковска (ВИДЕО)

Една од најталентираните млади пејачки, Тамара Стојковска, ја промовираше новата песна „Не ме оставај“, чиј автор е Николче Мицевски – музика и аранжман, а текстот е дело на Весна Малинова. Песната е снимена во студио XL Момироски.

,,Не ме оставај” е четврта песна на Тамара, и е преплет од емоции и музички жанрови. И покрај својата суптилност и нежност, песната со себе носи бура од емоции.

Видеото кое ја дополнува музичката идеја е дело на Пеце Здравковски и Ѓорги Вацев.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Таленти

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.