Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нејзиниот вокал ќе ви го стопли срцето: Слушнете ја првата песна на Агни Авшар (ВИДЕО)

Таленти

Нејзиниот вокал ќе ви го стопли срцето: Слушнете ја првата песна на Агни Авшар (ВИДЕО)

Нејзиниот вокал ќе ви го стопли срцето: Слушнете ја првата песна на Агни Авшар (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена има неопходна потреба од нови имиња кои ќе ја освежат, но и ќе понудат малку поинаков звук од сето она што досега сме навикнати или пак, на некој начин, сме приморани да го слушаме.

Една од нив е и младата вокална интерпретаторка Агни Авшар. Веројатно повеќето од вас сеуште не го имате слушнато нејзиното име и презиме, но професионалните познавачи на музиката веќе го препознаваат исклучителниот квалитет на перформансот на Агни.

Многумина за Агни ќе кажат дека нејзиното време допрва доаѓа и верувајте дека е така.

Таа вчера преку социјалните мрежи ја објави својата прва песна „Сознавам“. Песна на која како автор на музиката и аранжманот се потпишува феноменалниот Никола Мицевски, додека пак текстот го потпишуваат Бети Јанковиќ и Рената Кралевска.

Ако баравте квалитетна музика, токму тоа и го нуди Агни Авшар. Таа вели дека компромис нема да прави кога станува збор за квалитетот. Впрочем, за создавањето на оваа приказна беше потребно повеќе од една година.

– „Сознавам“ е песна со автобиографски карактер која преку симболичен артистички израз илустрира животна приказна на млад човек кој попатно застранува, но со решителност и стремеж зачекорува во правец на духовно осознавање. Ова музичко дело, од идеја до реализација, е креативен плод на мојата духовна учителка Бети Јанковиќ. Бескрајно сум благодарна на честа да бидам вокален интерпретатор на оваа композиција и се надевам дека истата ќе ги инспирира слушателите и ќе иницира чувства на ентузијазам, оптимизам и верба во себе – вели прекрасната Агни.

Инаку Агни со својот тим снимија и прекрасен видеоспот на неколку локации во Македонија на кој како режисер се потпишува познатиот Дарио Јанковиќ. Покрај фасцинантните кадри во него, специфичната костимографија, во видеото се појавува и еден од најпознатите светски диџеи – DJ TALAMASCA.

Да не должиме многу, погледнете, уживајте и споделете:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Таленти

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.