Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

По пауза од половина година, Јосиф од Урбан Рекордс со нова песна и спот

Таленти

По пауза од половина година, Јосиф од Урбан Рекордс со нова песна и спот

По пауза од половина година, Јосиф од Урбан Рекордс со нова песна и спот

По пауза од скоро половина година, пејачот Јосиф од Урбан Рекордс со нова песна и спот. Последен негов проект беше соработката со Два Бона за летниот хит “Колку ти треба”, а познат е и по соработката со популарниот српски артист Михајло Веурович -VOYAGE со песната “Трапстарз”.

22-годишниот Јосиф Ристовски кој свири на пијано, а приватно студира архитектура на Американ Колеџ, го промовираше спотот за песната „Само уште ноќва”.

Трап нумера на која како автор на музиката и текстот се подпишува самиот Јосиф, во продукција на Saintlucabeats, микс и мастер на Ивајо, додека пак спотот го изработи Томислав Живковиќ. Јосиф во него се појавува со две згодни девојки, моделите Ангела Грамосли и Бојана Секуловска. Се снимаше на повеќе локации, од скопски улици до станови со девојки. Спотот е биланс од скопскиот ноќен живот, полн со адреналин и исполнет со девојка која е бесчуствителна и не знае што сака.

На која девојка и порачува: „Само уште ноќва, дека утре нема да те знам, покажи што знаеш”, ќе видите од видеото во продолжение.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Таленти

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.