Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАЛЕНТИРАНО ДУО: Васил и Иван ги преработуваат песните на Тоше за да не се заборават (ВИДЕО)

МК Сцена

ТАЛЕНТИРАНО ДУО: Васил и Иван ги преработуваат песните на Тоше за да не се заборават (ВИДЕО)

Ако ви здосади да ги слушате преработките на познатите светски поп хитови, тогаш ова видео е само за вас!

Младиот Васил Ангелов и неговиот пријател Иван Митковски направија преработка на песната „Руски рулет“ на нашиот ангел Тоше Проески, за кои сме сигурни дека и Тоше би се гордеел.

Тие за себе велат дека се вљубеници во музиката и сонуваат еден ден да имаат свој бенд , а се трудат да не се заборави Тоше, но и неговата музика.

Во продолжение слушнете дел од нивните преработки:

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.