Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Трајче влезе во финалето на шоуто „Пинкови ѕвездички“

МК Сцена

Трајче влезе во финалето на шоуто „Пинкови ѕвездички“

Македонскиот претставник во шоуто „Пинкови ѕвездички“, Трајче Георгиев и во вечерашната полуфинална емисија ги воодушеви сите со својот неверојатен вокал, па заслужено доби позитивни коментари од жирито.

Трајче повторно успеа да предизвика емоции кај публиката и жирито. Со изведбата на песната „Impossible“, нашата мала ѕвезда уште еднаш покажа дека заслужено се најде меѓу 16-те полуфиналисти.

-Ти си господин човек и тоа е твојата прекрасна одлика, рече Јелена Томашевиќ.

-Трајче многу ми се допаѓа како пееш. Ти си некој кој умее да предизивика емоција и јас се надевам дека публиката тоа ќе го препознае, му рече Милан.

-Беше прекрасен, те сакам многу, беше коментарот на Гоца.

-Од самиот почеток беше еден од фаворитите, а вечерва даде многу енергија, рече Хари.

Линиите за гласање беа отворени вчера. Гласањето ќе трае без прекини се до 26-ти месецов кога е финалната вечер. За нашиот Трајче да се најде во финалето, но и да победи, гласајте со праќање на порака со содржина GAL 7 на телефонскиот број 141345.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.