Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва втора полуфинална вечер на Евровизија

Музика

Вечерва втора полуфинална вечер на Евровизија

Насловна фотографија: Thomas Hanses (EBU)

Во виенската сала „Штатхале“ вечерва се одржува второто полуфинале од Песната на Евровизија, кога 17 земји ќе се борат за преостанатите 10 места во финалниот натпревар в сабота.

Пред публиката ќе настапат претставниците на Литванија, Ирска, Сан Марино, Црна Гора, Малта, Норвешка, Португалија, Чешка, Израел, Летонија, Азербејџан, Исланд, Шведска, Швајцарија, Кипар, Словенија и Полска.

Стручното жири и публиката, како и во првото полуфинале, ќе имаат можност да ги изберат десетте учесници кои ќе се пласираат во финале, каде досега учество изборија Албанија, Ерменија, Русија, Романија, Унгарија, Грција, Естонија, Грузија, Белгија и Србија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.