fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Скопје побогато за уште една дискотека по светски стандарди

Маркетинг

Промо

ВИДЕО: Скопје побогато за уште една дискотека по светски стандарди

Овој викенд Скопје ќе добие уште едно место за забава во вечерните часови. Ноќниот клуб „Блок“ ќе биде отворен на 18 април (сабота), а од менаџментот ветуваат различна програма 4 дена неделно.

Клубот има капацитет од 800 гости, направен е според светски стандарди, а со македонски цени. Присутните гости во клубот ќе можат да уживаат во голем број бенефиции и изненадувања, тематски забави како и пијалоци по промотивни цени.

Саботата ќе биде резервирана за хип хоп, четвртокот за мини концерти на големи ѕвезди, средата за студентите на 50 % попуст, а петокот за познати диџејски имиња од електронската сцена. Веќе се најавени неколку одлични забави во наредниот период, забави какви што Скопје имало некогаш, какви што оние кои се постари паметат дека се случувале во Т.Ц „Мавровка“.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.