fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во сабота стартува третата сезона од „Пинк ѕвездички“

МК Сцена

Во сабота стартува третата сезона од „Пинк ѕвездички“

Во сабота (24 септември) со почеток во 21 часот на Сител телевизија започнува третата и најнова сезона од хит шоуто “Ѕвездичките на Пинк”. Шоуто во Србија премиерно ќе се емитува во петок, а на Сител ден потоа, во сабота.

Идната седмица се очекува и почетокот на шоуто за големите таленти – “Пинк ѕвезди”.

Кои се нашите идни македонски ѕвездички? Дали ќе може да го повторат успехот на минатогодишните наши учеснички, Мартија и Антониа?

Бидете со Сител и вашите омилени Пинк ѕвездички, во сабота веднаш по “Убавата селанка” и дознајте ги сите новитети во новата сезона.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.