fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВО ЖИВО ОД ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Погледнете го отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“

МК Сцена

ВО ЖИВО ОД ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Погледнете го отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“

Со светска премиера на филмот „Лазар“ на режисерот Светозар Ристовски, вечер во Центарот за култура во Битола свечено ќе биде отворен 36. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ кој ќе трае во наредните десет дена под мотото „Филмот е убав“.

Вечерва на црвениот тепих на свеченото отворање ќе продефилираат повеќе познати личности од македонскиот јавен живот, организацијата, спонзорите, но и гостите од странство.

Блаагодарение на нашите пријатели од Битола, ТВ Орбис, ексклузивно ви ја пренесуваме атмосферата од 36. издание на фестивалот „Браќа Манаки“

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.