fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Започна аутопсијата на Принс

Сцена

Започна аутопсијата на Принс

Започна аутопсијата на американската поп ѕвезда Принс, кој почина на 57-годишна возраст во родниот град Минеаполис, во државата Минесота, соопштија американските лекари по судска медицина, пренесуваат светските агенции. 

Докторите прецизираа дека замењето на материјал и истражувањето ќе потрае неколку дена, а за резултатите од конечната анализа, кои можат да покажат евентуално присуство на отровни материи или дрога во телото, се потребни и неколку седмици.

Нема да се даваат информации се додека не излезат конечните резултати од анализата, објаснија американските доктори по судска медицина.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.