Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Што те нема“ ја пласираше Антониа во следниот круг на „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

МК Сцена

„Што те нема“ ја пласираше Антониа во следниот круг на „Пинк ѕвездички“ (ВИДЕО)

Што те нема, гром да те убие – Антонија како на Скопски во ’95, пренесува ТВ Пакет.

Уште еднаш моќно. Уште еднаш маестрално. Уште еднаш на чекор до големото суперфинале. Нашата Антонија, учесничка во популарното пинково шоу “Ѕвездички” влезе во понатамошното натпреварување во кое останаа уште околу дваесетина деца.

Таа успеа уште еднаш да го добие восхитот и пофалбите на жирито, благодарение на интерпретацијата на “Што те нема”, песна од Лидија Кочовска, изведена на Скопскиот фестивал во 1995 година.

Не ги пропуштајте “Пинковите ѕвездички” и нашата талентка Антонија во недела на Сител во 21 часот. Уживајте!

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.