Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Барселона и Фенербахче гости на меморијален, млaдински кошаркарски турнир – „FICBALL 2018“

Кошарка

Барселона и Фенербахче гости на меморијален, млaдински кошаркарски турнир – „FICBALL 2018“

Младинските екипи на шпанскиот гигант Барселона и актуелниот европски првак Фенербахче ќе бидат дел од меморијален, млaдински кошаркарски турнир „ФИЦБОЛ 2018“ на 7 и 8 април во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. 

Турнирот во организација на КК Партизан Водно Санс и семејството Сотирови, ќе се одржи по прв пат и е во чест и сеќавање на прерано починатиот, млад кошаркар Филип Сотиров – Фиц (1999-2014).

Покрај Барселона и Фенербахче, на турнирот ќе учествуваат, Бугарска Национална репрезентација, Партизан Белград, Кајолу и домаќинот КК Партизан Водно Санс.

Предвидени се натпреварувања во забивање, шут за три поени, ќе се бира највреден играч, најдобри стрелци на секој натпревар како и најдобар стрелец на целиот турнир. Тренерите на тимовите, по завршувањето на сите натпреварите, ќе ја одберат најдобрата петорка на турнирот.

Турнирот ќе има и хуманитарен карактер, кој ќе се манифестира преку донирање на средства и реквизити во домот за деца без родители „11ти Октомври“, од страна  на сите екипи учесници во турнирот, информира организаторот.

Влезот за натпреварите на турнирот е бесплатен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Кошарка

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.