fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Борко Ристовски следната сезона на голот на Барселона

Ракомет

Борко Ристовски следната сезона на голот на Барселона

Голманот на македонската ракометна репрезентација и член на бундеслигашот Рајн Некар Ловен, Борко Ристовски во новата сезона ќе застане на голот на каталонскиот гигант и актуелен европски шампион Барселона. Тој ќе дојде на местото на Даниел Шариќ, кој ја напушта Барселона.

Ристовски според шпанските медиуми потпишал договор на две години.

Македонскиот репрезентативец со преминот во РНЛ и одличните партии го привлече вниманието на Барселона која на крајот на сезоната ќе остане само со шпанскиот репрезентативен голман Гонсало Перез де Варгас.

По најавите дека каталонскиот клуб ќе му испрати понуда, Ристовски изјави дека е во дилема каде да ја продолжи кариерата, бидејќи и неговиот сегашен клуб РНЛ му понуди продолжување на договорот.

Сепак, Барселона од идната сезона е новиот клуб за Ристовски, а вкупно трет во Шпанија бидејќи претходно тој бранеше за екипите на Теукро (2006 и 2007) и Алгесирас (2007).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.