fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Отворен меѓународниот карате турнир „Гази Баба Опен 2016“

Останато

Отворен меѓународниот карате турнир „Гази Баба Опен 2016“

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски во спортската сала во ООУ „Наум Наумовски Борче“, денеска го означија почетокот на најголемиот карате турнир во нашата земја од меѓународен карактер „Гази Баба Опен 2016“.

На турнирот кој се одржува по јубилеен 10-ти пат ќе настапат натпреварувачи во сите категории од 6 до 16 години од 12 земји, како Словенија, Србија, Косово, Бугарија, Хрватска, Косово, Црна Гора, Романија, Украина, Грција, Австрија и Бугарија.

На овогодинешното издание на меѓународниот карате турнир се очекува да настапат околу 800 натпреварувачи и истиот е во организација на карате клубот „Тигар“ од Скопје.

KT Gazi Baba Open 2016 (6)

И оваа година меѓународниот карате турнирот „Гази Баба Опен 2016“ е финансиски поддржан од страна на Град Скопје.

KT Gazi Baba Open 2016 (3)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.