fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска почнува велосипедската тура „Тур де Галичица“

Маркетинг

Останато

Денеска почнува велосипедската тура „Тур де Галичица“

Во организација на велосипедско-планинарскиот клуб Преспа Бајк денеска почнува велосипедската тура „Тур де Галичица“. 

Се очекува на велосипедската тура, кој се одржува втора година, да учествуваат околу 350 велосипедисти од целата земја. Патеката е долга 71 км од кои 35 км ќе се возат по земјен пат.

Учесниците ќе имаат можност да се запознаат и да уживаат во прекрасните пејсажи на регионот, вклучувајќи ги и Националниот парк „Галичица“, Преспанското и Охридското Езеро.

Оваа година турата се организира со поддршка на Општина Ресен и УНДП, кои заеднички го спроведуваат Проектот за заштита на Преспанското Езеро.

Почетокот на турата ќе го означат градоначалникот на Ресен Ѓоко Стрезовски и постојаниот претставник на УНДП во Македонија Луиза Винтон.

Учесниците на турата ќе испратат заедничка порака за заштита на природните вредности на овој исклучително важен регион, изразувајќи ја својата поддршка на сите иницијативи за негово зачувување и одржлив развој.

Прочитај повеќе
Маркетинг

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.