Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Преку 150 деца на отворениот ден на хокеј арената во СЦ „Борис Трајковски“

Останато

ФОТО: Преку 150 деца на отворениот ден на хокеј арената во СЦ „Борис Трајковски“

Насловна фотографија: Драган Тануровски

Хокеј федерацијата на Македонија во соработка со СЦ „Борис Трајковски“ ги отвори вратите на хокеј арената за сите кои сакаа да застанат на мразот со палка во раце.

Преку 150 деца пројавија интерес за овој спорт кој се повеќе станува популарен меѓу младите.

Овој проект под името „Ајде да играме хокеј“ е поддржан од Интернационалната хокеј федерација.

ФОТО: Драган Тануровски

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.