fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рио 2016: Нина Балабан прва од македонските спортисти на борилиштето

Останато

Рио 2016: Нина Балабан прва од македонските спортисти на борилиштето

Од македонските спортисти прва на борилишата на Олимписките игри во Рио ќе се појави Нина Балабан во стрелаштво.

Таа денеска на првиот ден од Игрите ќе настапи во дисциплината 10 метри. Натпреварот (квалификации) почнува во 8:30 часот по локално време или 13:30 по македонско.

Во оваа дисциплина ќе настапат вкупно 57 натпреварувачки.

На првиот ден од Игрите во Рио ќе бидат доделени медали во вкупно седум дисциплини, а ќе почнат натпреварите и во уште 14 спортови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.