fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вардар против Шкендија в петок, со Работнички во вторник

Маркетинг

Спорт

Вардар против Шкендија в петок, со Работнички во вторник

Фудбалската федерација на Македонија одлучи натпреварот Шкендија – Вардар кој првично беше закажан за денес да се игра на 24 април (петок) во Куманово со почеток во 14 часот.

 Натпреварот е прогласен за натпревар од висок ризик.

Поради ова поместување на терминот на дербито на 26.коло, натпреварите од 27. коло на Првата македонска фудбалска лига,  Хоризонт Турново – Шкендија, и Вардар – Работнички кои требаше да се играат следниот викенд се презакажани за 28 април (вторник).

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.